Вашето мъниче вече е активно в пълзенето и прохождането, изследвайки с огромно любопитство заобикалящия го свят? Хайде, време е внимателно да огледате пространствата у дома и да ги обезопасите! А ние ще ви споделим няколко практични съвета как да го направите по-лесно.
Някои бебоци започват да пълзят смело още в 6-я месец след своето раждане. Други – малко по-късно. Въпрос на индивидуално развитие. То засяга и бързината, с която бебоците прохождат след пропълзяване – някои се изправят веднага и започват с плахите опити за първи стъпки. Други пък стават изключително бързи и изобретателни, разкривайки света около себе си, на четири крака.
Но ако трябва да обобщим, то бихме казали, че пропълзяването и прохождането са процеси, които варират от 6 до 18-месечна възраст.
Ако детската стая е пространството, в което детенцето ви изкарва най-много време се уверете, че всичко в нея е удобно и безопасно за него.
Препоръчваме ви внимателно да огледате отгоре надолу:
В живота ни на възрастни рядко биха ни минали подобни мисли. Но всеки родител добре познава ококорения поглед на любимото детенце, което няма търпение да пипне, вкуси и провери всяка новост.
Затова е важно да се вложат време и фокус в обезопасяването на дома и да се се създаде спокойна и сигурна среда на детето.
И след като споделихме основните моменти, на които е препоръчително да се обърне внимание, е време да ви разкажем и за най-използваните обезопасители за бебе.
Обикновено ъгловите протектори са изработени от мека пластмаса или силикон, за да предпазват малкия дечко от случайни удари и възможни наранявания. Освен предпазители за ъглите на обзавеждането у дома, можете да потърсите и дълги ленти, които се поставят по дължините на по-ниските мебели като маси и шкафове. Тяхната мека материя и удобна форма улеснява поставянето им, като те добавят допълнителна защита за безопасното придвижване на бебоците.
Те имат една основна цел – да предпазят всеки прохождащ любопитко от токов удар. Лесни за поставяне, трудни за махане от детето, на пазара ще откриете достатъчно варианти, с които бюджетно да ограничите детския достъп до електромрежата.
При тях можете да използвате различни механизми за заключване според бюджета и предпочитанията си. Тяхното слагане е лесно, а целта е малките приключенци да имат ограничен достъп до вещите и продуктите у дома. Пакет ориз, разпилян по пода, или удряне по тенджера може с часове да забавлява всеки бебок, докопал се до тях. Но е по-добре мама да подсигури играта, а тези неща да си останат добре затворени зад вратите на шкафовете у дома.
Във всяко семейство обезопасяването на детското легло е индивидуално. И все пак – осигурете правилното ниво на кошарата, спрямо възрастта на детето, както и се уверете, че то не може да прескочи и падне.
Стълбите са колкото интересни за мъниците, толкова и опасни в очите на техните родители. А най-доброто им обезопасяване е ограничаването на достъпа. Това можете да направите с подвижна преграда, или оставяйки детето да играе в голяма детска кошара, от която трудно би излязло незабелязано.
Каквото и да си говорим, това е един от най-големите родителски страхове, когато малките приключенци започват да опознават пространствата около себе си. Но не се тревожете – на пазара се предлагат множество варианти за обезопасяване на прозорците вкъщи. Потърсете и ще откриeте от бюджетни ключалки до по-скъпи системи, с които отварянето на прозореца без ваша помощ е невъзможна мисия.
Тези прегради са все по-популярни и търсени заради мобилността си, предлагането им в различни размери, а и обещават пълна безопасност за бебето. Можете да ги използвате както за преграждане, така и за оформяне на кошара, в която детето да си играе пред очите ви през цялото време.
Обезопасяването на дома за малките немирници гарантира не само тяхната защита, но и вашето спокойствие. Затова и внимателният подбор на подходящите предпазители за бебе днес ви обещава сигурност в детските игри утре.